KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

LAINER

 1. Kas lainerit saab teha koos ripsmepikendustega?
  1. Ei, kui ma liigun nõelaga ripsmepiiril, siis võivad pikenduste liimikohad takerduda nõela taha ning seeläbi oma ripsme koos nõelaga välja tõmmata.
 2. Kas pärast lainerit on silmad paistes?
  1. Enamasti küll ja olenevalt inimesest võib silmade paistetus kesta kuni kolm päeva. Mõnel inimesel ei esine aga üldse paistetust. Seda võib veidike ette ennustada vastavalt kapillaaride arvule sinu silmalaul. Kui veresoonekesi on palju, on paistetuse oht ka suurem.

KULMUD

 1. Kui kaua paraneb kulmukarvatehnika?
  1. Ütlen ausalt, et minu arvates on kulmukarvatehnika paranemise periood üsna märkamatu. Koorikud moodustuvad eraldi kriipsukestena, mistõttu ei ole kulmukarva tehnika puhul sellist kiskuvat tunnet paranemise ajal nagu hajutustehnika puhul.
 2. Kui kaua paraneb hajutustehnika?
  1. Hajutustehnika puhul täidetakse tindiga hajutusmeetodil kogu kulmu pind ning seetõttu tekib kulmule üks suur koorik (kärn). Enamasti eemalduvad koorikud esimese nädala lõpus või teise alguses ning need paar päeva, kus koorikud hakkavad tükkidena lahti tulema, võib olla veidi ebameeldiv avalikes seltskondades viibida.
 3. Mul on varem tehtud hajutustehnikas kulmud ja näevad veel päris head välja, kas sel juhul piisab ühest protseduurist või on vaja ka hooldust?
  1. Kui teeme uuesti üle hajutustehnikas, siis võib piisada ühest korrast juhul, kui kuju ei ole vaja muuta. Kui teeme karvtehnikas, on kindlasti vaja teha hooldus. Kui varem on tehtud karvtehnikas teise tehniku juures, siis samuti on vaja esialgset protseduuri ja hooldust.
 4. Tere, sooviksin teada, et kui kaua võtab aega kulmude püsimeigi protseduur? Oleks huvitatud sellest, aga kuna mul on pisike beebi, saaksin korraga maksimaalselt ainult 2,5 tundi ära käia.
  1. Esiteks ei ole raseduse ega imetamise ajal üldse soovitatav püsimeiki teha. Hormoonide kõikumise tulemusel ei pruugi pigment sisse jääda. Iga kliendi jaoks broneerin 2 tundi ja 15 minutit. Enamasti saab vähemalt kahe tunniga hakkama.
 5. Kas te oskate öelda kaua pärast protseduuri on keelatud saun, ujumine ja trenni tegemine?
  1. Nimetatud tegevused, kaasa arvatud päikese võtmine ja solaarium, on keelatud 2 nädalat või vähemalt kuni koorikute eemaldumiseni. Trenni tegemine ei ole otseselt keelatud, kui otsmik higistab väga palju, saab vajadusel vahepeal õrnalt kuivatada. Kindlasti peaks jälgima, et dušš koorikuid leotama ei hakkaks.
 6. Mis aja möödudes tuleks teha kordusprotseduur?
  1. Kulmude puhul on hoolduseks õige aeg 1-2 kuud pärast esimest protseduuri.
 7. Kui kaua püsimeik püsib?
  1. See sõltub nahatüübist ning on igal inimesel erinev. 1-2 aastat on aeg, kui kulmud näevad veel värsked ja kenad välja. Kui käia vähemalt iga kahe aasta tagant värskenduses, siis olen mina oma klientidele kehtestanud soodushinna ning kui tulla veel sellisel ajal, kus ka kuju on hästi säilinud, ei ole suure tõenäosusega ka uut hooldust enam peale vaja teha. Paljudes artiklites lubatakse püsimeigi kestvust 5 aastat, kuid see viitab pigem sellele perioodile, kus see hakkab täiesti maha kuluma ja ei ole enam kaugeltki mitte värske.
 8. Kas on okei, kui kulmud on püsimeiki tulles täiesti metsa kasvanud ning peab uuesti kulmukuju vormima?
  1. Jah, hea meelega töötlen kulme ise.

HUULED

 1. Kas huulte püsimeik on väga valus?
  1. See on tõesti kõikidest protseduuridest valusam ja aeganõudvam. Huulte püsimeigi puhul on kindlasti soovitatav läbida ka herpesevastane kuur preparaatidega Aciklovir või Valtrex.
 2. Kas pean tabletikuuri läbi tegema ka siis, kui mul ei ole kunagi ohatist ega külmavilli olnud?
  1. Suure tõenäosusega see pärast püsimeiki tuleb, huultele on see üsna traumeeriv ning iga väikseimgi ärritus võib selle esile kutsuda.

ÜLDINE

 1. Tere! Tahtsin kulmud üle teha, aga sain lapse mõni kuu tagasi ja tekkis küsimus, et kas imetamise ajal võib püsimeiki teha või mitte?
  1. Tegelikult on niiviisi, et püsimeigis on ABSOLUUTSED vastunäidustused nagu näiteks autoimmuunsed haigused (organism toodab antikehi oma rakkudele) või mõned suhkruhaiguse vormid jne ning on ka SUHTELISED vastunäidustused nagu rasedus ja imetamine. Püsimeiki on parem teha mitte varem kui 2-3 kuud pärast laktatsiooni (imetamise) lõppu. See on suhteline vastunäidustus, sest hormoonide kõikumine on püsimeigi püsima jäämist pärssiv tegur. Ehk kui hormoonid kõiguvad, võib organism sisestatud pigmendile vastu võidelda ning tulemus jääb liiga hele.