Mis on püsimeik?

Need, kes otsustavad püsimeigi kasuks, teevad oma unistuse teoks. Püsimeigi protseduuril kantakse värvaine spetsiaalse aparaadi abil kuni 1 mm sügavusele naha alla epidermisesse, mistõttu värvipigment aja jooksul naha uuenemise käigus tuhmub, kuni hajub lõplikult, mis annab kliendile võimaluse seda uuendada vastavalt oma soovile.

Kuidas toimub protseduur?

Püsimeigi protseduurile tulekul joonistatakse kliendile esmalt pliiatsiga soovitud kulmukuju lähtudes klassikalistest põhimõtetest. Kindlasti ei saa püsimeigiga teha väga kummalisi ega erikujulisi kulme, sest ajapikku trendid muutuvad ning aasta pärast ei pruugi enam sama kuju meeldida. Samuti ei saa teha püsimeiki igaveseks, sest aja möödudes nägu ja silmad vajuvad ning püsimeik satuks valesse näopiirkonda. Täpsemalt saad protseduuri olemusest lugeda SIIT.

Kulmude püsimeigi puhul saad valida erinevate tehnikate vahel – kulmukarvatehnika või hajutustehnika. Kulmukarva tehnika puhul joonistatakse iga kulmukarv eraldi välja. Vaata erinevate tehnikate pilte minu GALERIIST.

dsc_1948

Kulmude püsimeik

Kulmude püsimeigi protseduurile tulles oleks hea, kui vaatate eelnevalt pilte ja tutvute erinevate tehnikatega. Kulmukarva tehnikat ei saa teha väga probleemse nahatüübi ega ka väga poorse naha puhul. Sel juhul võib joonistatud karvake jääda katkendlik ning parima tulemuse sel juhul saame siiski hajutustehnika puhul. Lõpliku otsuse sobiva tehnika osas võime teha kohe enne protseduuri konsultatsioonis.

Siin pildil on klient naturaalsete kulmudega. Enne protseduuri ei pea kulmudega midagi tegema. Kuna protseduuri tehes toetan veidike silmalaule ja ripsmed saavad sasida, siis oleks mõistlik, kui panete oma ripsmehoolduse aja millalgi pärast püsimeiki.

 

dsc_1970Igale kliendile määran esmakordse protseduuri kestvuse ajaks 2,5h. See on maksimaalne aeg. Eraldi konsultatsiooni aega ma ei broneeri, sest konsultatsioon hõlmab endast ka kulmukuju joonistamist. Eskiisi joonistamine soovitud kulmukujust võib võtta koguni 45 minutit ja koos tehnika ja värvitooni valimisega on täiesti normaalne, kui suhtleme ja joonistame kokku umbes tunnike. Kuna enamikel inimestel on mõlemad näo pooled erinevad, siis sellest tuleneb ka nii pikk ettejoonistamise aeg. Kõigepealt joonistan kulmukuju vastavalt sellele, kuidas mulle tundub kliendi näoga kõige paremini sobivat. Seejärel saab klient peeglist vaadata ja tutvuda oma uue kulmukujuga.

 

 

dsc_2008Loomulikult võib olla esimene vaade peeglisse veidi ehmatav, sest need võivad välja näha tavapärasest üsna erinevad. Kui kõik sobib, alustame protseduuriga. Kui midagi on vaja muuta või kuju vajab veel sättimist, siis nüüd ongi õige hetk seda teha. Siin ei tohiks klient kindlasti olla oma arvamuse avaldamisega tagasihoidlik, sest just selliseks jäävadki kulmud pikaks ajaks.

 

 

dsc_2030Ja nüüd saamegi alustada. Protseduur ei ole iseenesest mitte midagi väljakannatamatult valusat. Sellele osale kulub umbes tund kuni poolteist.  Paari päevaga pärast protseduuri moodustub kulmudele õrn koorik.

 

 

 

dsc_2182-1  Kahe nädala vältel ei tohi võtta päikest, käia solaariumis, külastada saunasid, spaasid, nautida pikki dušši all käike. See kõik kiirendab koorikute äratulekut, mis omakorda võib kaasa võtta osa naha sees olevast pigmendist.  1-2x päevas tuleb kulme kreemitada Bepanthen plus kreemiga, millel on ka antibakteriaalne toime. Kuu kuni kaks pärast esimest protseduuri on tarvis tulla hooldusesse, et täiendada ja parandada kohti, mis ei jäänud korralikult naha sisse.  Kõik nahatüübid on erinevad, enamasti saame hakkama ühe hooldusega, kuid erandjuhtudel on vaja tulla ka kaks korda hooldusesse.

 

Viimane pilt on tehtud kohe pärast protseduuri. Erinevalt nahatüübist võib kulmude ümbrus 1-2 päeva veidike punetada.  Koorikute eemaldumine on kulmukarvatehnika puhul vähem märgatav, hajutustehnika puhul on tekkivad koorikud veidike paksemad ja kontrast eemaldunud kooriku ja kärna kohal suurem.

 

NB! Püsimeigi tegemine raseduse ja imetamise ajal ei ole keelatud, kuid sel perioodil võib olenevalt hormoonide kõikumisest pigment kehvasti sisse jääda ning tulemust ei pruugi saavutada esimeste kordadega.

 

16730205_788419171308734_5010329324546296281_n

Silmalainer

Silmade püsimeigi puhul peavad kindlasti olema eemaldatud kunstripsmed. Nendega ei ole võimalik protseduuri teostada, sest aparaadi nõel võib nendesse takerduda ning seeläbi välja tõmmata oma ripsmekarva koos juurega. Tavalisel juhul on see sinu ripsmetele täiesti ohutu. Silmalaineri protseduur on veidi ebamugavam, kui kulmude püsimeik.

Protseduuri kestvus on umbes 2 tundi. Ka siin joonistame esmalt eskiisi soovitud laineri kujust.

Klientide sõnu ei olegi ebamugavustunne seotud nii palju valuga, kui sellega, et ripsmete sasimine tekitab kõditunnet.  Ka silmalaineri puhul on vajalik kuu kuni kaks pärast protseduuri teostada hooldus. Seda, kui paiste lähevad kellegi silmad pärast protseduuri, võib aimata silmalaul olevate kapillaaride järgi. Kui kapillaare on palju, siis tõenäosus, et silmad on punased ja veidi rohkem paistes, on suurem. Paari päevaga moodustub silmalaule õhuke koorik.

Hooldus pärast protseduuri on nagu kulmude puhul – kahe nädala vältel ei tohi võtta päikest, käia solaariumis, külastada saunasid, spaasid, nautida pikki dušši all käike. See kõik kiirendab koorikute äratulekut, mis omakorda võib kaasa võtta osa naha sees olevast pigmendist.  1-2x päevas tuleb kulme kreemitada Bepanthen plus kreemiga, millel on ka antibakteriaalne toime.

 

Huulte püsimeik

Samal päeval, kui teostame protseduuri, võib läbida ka herpesevastase tabletikuuri preparaatidega Aciklovir või Valtrex, mida saab Teile välja kirjutada  ja soovitada perearst. Kuna huulte püsimeik on piisavalt traumeeriv protsess, siis üsna suure tõenäosusega ilma tablette võtmata võib herpes välja lüüa.

Huulte eskiis

Ka siin joonistame esmalt eskiisi soovitud kujust ja parandame ebasümmeetrilisuse. Huulte eskiisi joonistamine ja värvitooni valimine võtab kokku umbes tunnikese ning protseduur ise veel kaks tundi. Kohe pärast protseduuri on huuled väga paistes, kuid suurim paistetus alaneb juba paari tunniga. Vastupidiselt silmade ja kulmude püsimeigile võib huuli palju rohkem niisutada ja Bepanthen Plus kreemi panna palju rohkem kordi päevas – vastavalt vajadusele. Igal järgneval kreemitamise korral tuleks vana kiht maha pesta. Tavaliselt on umbes nädalaga koorikud eemaldunud. Pigmendi lõplik värvitoon moodustub umbes kuu ajaga. Kaks kuni kolm kuud pärast esimest protseduuri tuleks tulla hooldusesse, kus kõik toimub täpselt samuti nagu esimesel korral. Ainult kuju ei ole vaja uuesti joonisada.

 

Huulte püsimeikHuulte püsimeik

Absoluutsed vastunäidustused

 • Suhkruhaiguse dekompenseeritud vorm
 • Siseorganite rasked haigused, neeru- ja maksapuudulikkus
 • Mis tahes kroonilised haigused ägenemise perioodil
 • Kalduvus keloidarmide tekkeks
 • Psoriaasi progresseeruv staadium, psoriaatiline lööve näol
 • Rasked psüühikahäired
 • Alkoholi-ja narkootiline joove
 • Allergilised haigused (atoopiline dermatiit) ja reaktsioonid (retsidiivne allergiline dermatiit)
 • Allergia anesteesia vastu
 • Onkoloogilised haigused, sealhulgas aasta pärast viimast kemoteraapia seanssi
 • Autoimmuunsed haigused (organism toodab antikehi oma rakkudele)

Suhtelised vastnäidustused

 • Halb enesetunne, äge respiratoorne viirusinfektsioon, antibiootikumide, kortikosteroidide, antikoagulantide, retinoidide tarvitamine
 • Naha põletikuprotsessid, mädapõletikud püsimeigi piirkonnas, vinnilööbe ja rosaatsea ägenemine – tattoo´d  võib teha ainult remissiooni staadiumis
 • Naha healoomulised kasvajad püsimeigi piirkonnas – sünnimärgid, soolatüükad ja papilloomid.
 • Hüpertoonia, kõrge arteriaalne vererõhk (enne protseduuri tuleb mõõta rõhku, kui vaja, võtta hüpotensiivset preparaati)
 • Äge herpes –  püsimeiki võib teha 3-4 nädalat pärast herpese täielikku paranemist ja ainult viirusevastaste preparaatide ennetava kasutamise  foonil
 • Püsimeik kergendab allergilise konjunktiviidi kulgu , kuna pole vajadust dekoratiivkosmeetikat kasutada.
 • Rasedus. Püsimeiki on parem teha mitte varem kui 2-3 kuud pärast laktatsiooni lõppu.